سپس ماشین انتظامی شناسایی قاچاقچی قاچاقچیان

سپس: ماشین انتظامی شناسایی قاچاقچی قاچاقچیان سوخت قاچاق قاچاق کالا استان گیلان کالای قاچاق کارت شناسایی گوشی های قاچاق

گت بلاگز گزارش این پیامک همچنان قربانی می گیرد و…

 فرمانده انتظامی شهرستان تربت جام گفت: کارشناسان پلیس فتا این شهرستان، باند کلاهبرداری از شهروندان را که پیامک «شما برنده خوش شانس ما هستید» ا

این پیامک همچنان قربانی می گیرد و...

فرمانده انتظامی شهرستان تربت جام گفت: کارشناسان پلیس فتا این شهرستان، باند کلاهبرداری از شهروندان را که پیامک «شما برنده خوش شانس ما هستید» ارسال می کردند، شناسایی و دستگیر کردند.

پایان کار شرکتی که کارت گارانتی صادر می کرد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ محمد یزدانی افزود: خانمی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا شهرستان تربت جام مراجعه کرد و درخواست پیگیری به شکایت خود را داشت.
وی ادامه داد: شاکیه در بیانات اولیه خود به کارشناسان پلیس فتا گفت، در ایام عید 96 پیامی حاوی این متن دریافت کردم که «به منظور حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعار سال مبنی بر کارآفرین ‌زایی در برنامه‌ای که با نشانه خرید کالای ایرانی، امشب در صدا و سیما به صورت زنده برگزار خواهد شد، شما برنده خوش شانس ما در قرعه کشی ماشین پژو بوده‌ اید، بر همین اساس یکسان گرامی، ‌باید مبلغ 489 هزار تومان را به حساب ***** واریز کنید»، با دیدن این خبر از شدت خوشحالی بلافاصله رقم اعلامی را به حساب گفته شده است واریز کرده و منتظر برنامه زنده شب شدم که مجری تلویزیون اسم مرا جزء‌ حمایت کنندگان خرید کالای ایرانی برده و برنده یک ماشین نیز شده‌ام که البته در آخر شب متوجه کلاهبرداری مذکور شدم.

عبارات مهم : ماشین
سرهنگ یزدانی افزود: با توجه به بیانات شاکیه و مستندات موجود پرونده‌ ای با عنوان کلاهبرداری در پلیس فتا تشکیل و در پی کارها فنی و تخصصی کارشناسان فتا متهمان را در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران شناسایی کردند.
سرهنگ یزدانی ادامه داد: متهمان که خود را در خطر دیدند با ارسال چند قلم کالا (چند قابلمه که یک چهارم قیمت واریز شده است هم نبود) قصد تبرئه جرم خود را داشتند که با هوشیاری به موقع پلیس و کارها فنی صورت گرفته مکان اختفای مجرمان شناسایی و بعد از هماهنگی با مقام قضایی و تهیه نیابت قضایی متهمین دستگیر شدند.
این مقام انتظامی اضافه کرد: متهمان که دو مرد 24 و 26 ساله و ساکن در شمال شرق پایتخت کشور عزیزمان ایران بودند با رویت شواهد غیر قابل انکار، جرم خود را پذیرفته و اعتراف کردند که با غصب عنوان مجری تلویزیون صدا و سیما و ارسال پیامک به شهروندان در سراسر کشور عزیزمان ایران اقدام به اغفال شهروندان با شگرد فوق کرده‌اند.
سرهنگ یزدانی با اشاره به احتمال زیاد کردن دامنه کلاهبرداری به روش ذکر شده است ، گفت: تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

**فروش گوشی های قاچاق در پوشش شرکت گارانتی
رئیس پلیس آگاهی استان از آخر کارشرکتی که با دریافت مجوز از شرکت های مربوطه اقدام به فروش گوشی قاچاق می کرد در رشت خبر داد و گفت: از این شرکت کالای قاچاق به ارزش بیش از 3 میلیارد ریال کشف و ضبط شد.
سرهنگ محمود فلاح کریمی افزود:‌ در پی شکایت فردی از یک شرکت گارانتی مبنی بر عدم ارائه خدمات گارانتی گوشی موبایل، بررسی عنوان در دستور کار پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی اضافه کرد: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد که شرکت مذکور از ابتدای سال 1394 به مدت 7 ماه با اخذ مجوز از شرکت نظام صنفی رایانه ای استان گیلان و اتاق اصناف به صدور کارت گارانتی گوشی های موبایل کرده هست.
فلاح کریمی افزود: این شرکت با مستقر کردن افرادی تحت عنوان نماینده قانونی در فروشگاه های گوشی موبایل از مشتریان مبالغی تحت عنوان صدور کارت گارانتی و خدمات بعد از فروش اخذ می کرد.
وی گفت: بعد از گذشت مدت وقت فعالیت شرکت و مراجعت مشتریان دارای کارت گارانتی جهت استفاده از خدمات بعد از فروش، شرکت هیچ گونه خدماتی ارائه نکرده و مسئولان شرکت جهت فرار از خدمات بعد از فروش اقدام به تعطیلی شرکت کرده اند.
فلاح کریمی با اشاره به اینکه در تحقیقات مشخص شد، شرکت مذکور با نام دیگری مشغول به کار بوده هست، گفت: در دیدار از این شرکت 289 عدد کارت گارانتی مربوط به گوشی های همراه قاچاق کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان ارزش کالای کشف شده است را سه میلیارد و 539 میلیون ریال بیان کرد و گفت:‌ تعداد 12 فروشگاه که مرتبط با عنوان بوده شناسایی و بعد از انجام تحقیقات مقدماتی به مرجع قضایی معرفی و جهت مدیریت شرکت با توجه به ارزش کالای قاچاق فروخته شده است ، قرار محکومیت و ممانعت از فعالیت به مدت یکسال صادر شد.

**توقیف شناور حامل گازوئیل قاچاق
فرمانده مرزبانی استان خوزستان از کشف بیش از 45هزار لیتر سوخت قاچاق در آبهای شمالی خلیج فارس خبر داد.
سردار عبداله نظرپور گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت مجرمانه تعدادی سودجو در زمینه قاچاق فرآورده های نفتی به خارج از مرزهای کشور، کارها گسترده ای جهت شناسایی شناورها و دستگیری عاملان آن در دستور کار ماموران دریابانی مستقر در ناوگروه شناوری ماهشهر قرار گرفت.
فرمانده مرزبانی استان خوزستان افزود: با انجام کارها اطلاعاتی، شناور مورد نظر هنگام انتقال سوخت قاچاق توقیف و در این رابطه دو نفر دستگیر و 45 هزار لیتر گازوئیل کشف شد.
سردار نظرپور گفت: مرزبانان خوزستان با رصد دقیق و لحظه به لحظه نوار مرزی اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه در مرزهای آبی و خاکی استان را نخواهند داد.

**کشف محموله 2 میلیاردی کالای قاچاق و تقلبی از یک باغ
فرمانده انتظامی استان البرز اعلام کرد: یک باغ دپوی کالای قاچاق و تقلبی که در پوشش شرکت تولید کننده لوازم بهداشتی و لوازم داخل ماشین اقدام به انبار دو میلیارد و 250 میلیون ریال کالای قاچاق کرده بود، شناسایی شد.
سردار بخشعلی کامرانی صالح گفت: در پی دریافت گزارش هایی مبنی بر عملکرد مشکوک یک شرکت شخصی واقع در یکی از باغ های حاشیه شهر فردیس پیگیری عنوان به صورت خاص در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
این مقام انتظامی گفت: در تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شد که شرکت مذکور در پوشش شرکت تولید کننده قطعات داخلی ماشین و تولید لوازم آرایشی اقدام به دپو کالای قاچاق در یک باغ اجاره ای کرده هست.
وی اظهار داشت: ماموران با هماهنگی مقام قضائی به همراه عوامل اداره تعزیرات شهرستان فردیس به باغ مذکور اعزام شده است و در بازرسی از یکی از کارگاه های این شرکت صوری بیش از چهار هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی خارجی و تقلبی به ارزش 550 میلیون ریال و از دو کارگاه دیگر نیز بیش از هزار قطعه انواع دیسک صفحه، بلبرینگ و کلاچ قاچاق به ارزش یک میلیارد و 700 میلیون ریال، کشف شد.
فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به دستگیری چهار نفر در این زمینه ، گفت: ارزش مجموع اموال کشف شده است دو میلیارد و 250میلیون ریال هست.

**توقیف بیش از 78 هزار لیتر سوخت قاچاق
فرمانده انتظامی استان فارس از کشف 78 هزار و 400 لیتر سوخت قاچاق خبر داد و گفت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان مطلع شدند که قاچاقچیان قصد دارند با استفاده از یک دستگاه ماشین تریلر بعد از بارگیری سوخت قاچاق از انباری واقع در اطراف شیراز، آن را به استان های شرقی کشور انتقال دهند.
سردار احمدعلی گودرزی گفت: بلافاصله ماموران به محور شیراز- بندرعباس اعزام و بعد از کنترل محورهای مواصلاتی و گشت زنی های نامحسوس، نهایتا ماشین مورد نظر را مشاهده و متوقف کردند.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در بررسی های تکمیلی مأموران مشخص شد این ماشین حامل 33 هزار و 400 لیتر گازوئیل قاچاق هست، در این راستا دو نفر متهم دستگیر شدند.
سردار گودرزی از عملیات دیگری که به وسیله عوامل کلانتری سلطان آباد شیراز انجام گرفت، خبر داد و گفت: مأموران انتظامی این کلانتری محل دپوی فرآورده های نفتی قاچاق در کارگاهی واقع در یکی از روستاهای حوزه استحفاظی را شناسایی و به این محل اعزام شدند.
وی گفت: در بازرسی از محل مقدار 45 هزار لیتر فرآورده های سوختی قاچاق مشمول بر گازوئیل و نفت سفید که در مخازن بزرگ فلزی دپو شده است بود، کشف و یک نفر متهم نیزدستگیر شد.

**امحاء 2 تن کالای قاچاق
فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: در جهت حمایت از تولیدات داخلی دو تن انواع کالای قاچاق به ارزش دو میلیاردو 500 میلیون ریال منهدم شد.
سرهنگ علی آزادی در حاشیه انهدام کالای قاچاق، افزود: در اجرای تدابیر مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) مبنی بر انهدام و آتش زدن کالای قاچاق و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تولید- اشتغال مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق امحاء شد.
وی گفت: دو تن انواع کالاهای قاچاق از قبیل کالا های دخانی و آرایشی و بهداشتی با همکاری شرکت جمع آوری و فروش اموال تملیکی و پلیس آگاهی امحاء شد.
آزادی با بیان اینکه ارزش این کالا ها دو میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است هست، گفت: لازمه حمایت از کارآفرین داخلی مبارزه قاطع و جدی با قاچاق هست.
فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه نشانه دشمن های از قاچاق ، ضربه به فرهنگ کشور هست، افزود: قاچاق کالا باعث تعطیلی واحد های تولیدی و زیاد کردن بیکاری شده است و زمینه بروز بعضی از جرایم بزرگتررا در کشور فراهم می کند.
سرهنگ آزادی بر انسجام یگان های متفاوت انتظامی استان در مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد و افزود: باید جهت مبارزه با قاچاق کالا یک عزم ملی ایجاد شده است و پیامدهای منفی قاچاق جهت مردم شناسانده شود.
فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه مبارزه جدی با جرایم اقتصادی در دستور کار پلیس هست، گفت: حمایت از تولید ملی در گرو مبارزه جدی با قاچاق کالا خواهد بود.

** توقیف یک دستگاه تریلر کشنده و کشف بیش از 29 هزار لیتر سوخت قاچاق
فرمانده انتظامی شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان از کشف بیش از 29 هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع نفت گاز در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ حسن آشیانی گفت: ماموران بخش انتظامی صابری این فرماندهی حین کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی نیمروز به یک دستگاه تریلر کشنده مشکوک و جهت بررسی بیشتر، آن را متوقف کردند.
این مقام انتظامی افزود: ماموران در بازرسی از این ماشین موفق به کشف 29 هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع نفت گاز شدند.
گفتنی است در این رابطه یک نفر قاچاقچی دستگیر که بعد از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان نیمروز با تاکید به اینکه نیروی انتظامی با قا چاق کالا قاطعانه برخورد می کند، افزود: پدیده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمینه ساز جرایم دیگری در جامعه می شود و مقابله با آن یکی از اولویت های کاری پلیس به شمار می رود.

**تصادف ساختگی ، شگرد سارقان در کرج
رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری اعضای باند سارقان اخاذ که با شگرد تصادف ساختگی و تمارض به ضرب دیدگی از رانندگان اخاذی می کردند، خبر داد.
سرهنگ جواد صفایی گفت: در پی دریافت گزارش هایی مبنی براخاذی از سوی چند ناشناس با ادعای برخورد اتومبیل های عبوری به آنها و تمارض به شکستگی دست و پا ، با توجه به حساسیت عنوان پیگیری آن در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در تحقیقات ابتدایی ماموران مشخص شد که فردی با کمین در نقاط سرعت گیر بزرگراه ها ، در وقت تردد ماشین های عبوری با بکار بردن شگرد خاص و تمارض به شکستگی دست و اظهار تالم ، راننده را وادار به توقف کرده و در جریان بحث و مشاجره لفظی با راننده دو نفر دیگر از همدستان وی نیز با حضور در صحنه تصادف ساختگی و جانبداری از فرد مصدوم صوری ، راننده ماشین را وادار به پرداخت وجه نقد و یا واریز به صورت کارت به کارت می کردند.
وی ادامه داد: کارها اطلاعاتی ماموران ، جهت شناسایی ردی از متهمان شروع شد تا اینکه هویت متهم مهم شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافت .
سرهنگ صفایی با بیان اینکه در بازرسی بدنی از متهم مهم دو جلد کارت شناسایی ماشین مربوط به مالباختگان کشف شد، گفت: این فرد به 19 فقره دزدی با همدستی دو نفر دیگر اعتراف کرد که با تلاش ماموران، تمام متهمان دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

**کشف 900 کیلوگرم مواد مخدر در یکی از استان های مرزی
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از کشف 900 کیلوگرم مواد مخدر در مرزهای میانی استان طی دو عملیات به وسیله مرزداران خبر داد.
سردار سعید کمیلی گفت: مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشرافیت اطلاعاتی، از قصد قاچاقچیان جهت انتقال مواد مخدر به داخل کشور مطلع شدند.
وی افزود: نیروهای مرزبانی بعد از ساعتی کمین هدفمند و پایش‌های دقیق دریافتند که سوداگران مرگ، محموله های مواد را در محلی مخفی کردند که با انجام کارها اطلاعاتی موفق شدند محل اختفای محموله را شناسایی کنند.
سردار کمیلی با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار قرار دارد، گفت: مرزداران در این عملیات موفق شدند در پاکسازی منطقه، 554 کیلوگرم تریاک را که در زیر بوته‌ ها و شیارهای خاکی مخفی شده است بود، کشف کنند.
وی به عملیات دیگر مرزبانان اشاره کرد و گفت: مأموران هنگ مرزی میرجاوه با انجام کارها گسترده اطلاعاتی و عملیاتی از ورود تعدادی قاچاقچی موادمخدر به داخل کشور با خبر شدند که بلافاصله دستگیری آنها در دستور کار قرار گرفت.
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: مأموران با اتخاذ مواضع مناسب و با صدور فرمان ایست، تلاش داشتند تا سوداگران فوت را در نقطه صفر مرزی دستگیر کنند که قاچاقچیان بعد از مشاهده مرزداران با استفاده از کوهستانی بودن منطقه با برجای گذاشتن محموله به کشور پاکستان متواری شدند.
سردار کمیلی اضافه کرد: مرزداران در پاکسازی از محل، 346 کیلو گرم تریاک را کشف کردند.

این پیامک همچنان قربانی می گیرد و…

منبع: ایرنا

واژه های کلیدی: ماشین | انتظامی | شناسایی | قاچاقچی | قاچاقچیان | سوخت قاچاق | قاچاق کالا | استان گیلان | کالای قاچاق | کارت شناسایی | گوشی های قاچاق

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz