سپس ماشین انتظامی شناسایی قاچاقچی قاچاقچیان

سپس: ماشین انتظامی شناسایی قاچاقچی قاچاقچیان سوخت قاچاق قاچاق کالا استان گیلان کالای قاچاق کارت شناسایی گوشی های قاچاق

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی مهم‌ترین عوامل تهدیدکننده اقیانوس‌ها را بشناسید

به باور دانشمندان، در حال حاضر سه عنوان گرمایش زمین، ماهیگیری و صید بیش‌ازحد و آلودگی پلاستیکی، مهم‌ترین عوامل تهدیدکننده اقیانوس‌ها هستند که آلودگی پلاستیکی نس

مهم‌ترین عوامل تهدیدکننده اقیانوس‌ها را بشناسید

بااهمیت ترین عوامل تهدیدکننده اقیانوس ها را بشناسید

عبارات مهم : آلودگی

به باور دانشمندان، در حال حاضر سه عنوان گرمایش زمین، ماهیگیری و صید بیش ازحد و آلودگی پلاستیکی، بااهمیت ترین عوامل تهدیدکننده اقیانوس ها هستند که آلودگی پلاستیکی نسبت به دو مورد دیگر دارای اهمیت بیشتری است.

به گزارش سیناپرس؛در حال حاضر دریاها و اقیانوس های دنیا به واسطه سه چالش عمده ترساندن می شوند: تغییرات اقلیمی، ماهی گیری بیش ازحد و آلودگی. آلودگی پلاستیک در آب های آزاد دنیا در حال زیاد کردن دلواپس کننده ای است و توجه دولت ها، رسانه ها و بخش های بزرگی از مردم را در سطح بین المللی به خود جلب کرده هست. چندی پیش شبکه بی بی سی در برنامه ای مستند به این اوضاع اشاره کرده و نمونه هایی از نهنگ ها و وال هایی را که به وسیله آلودگی های پلاستیکی آسیب دیده و از بین رفته اند، به نمایش گذاشت.

برخی از دانشمندان معتقدند در حال حاضر آلودگی پلاستیکی بااهمیت ترین عامل تهدیدات دریایی محسوب شده است و درعین حال عوض کردن آب و هوایی و شیلات به عنوان سایر عوامل تهدیدکننده محیط زیست دریایی نیاز به توجه فوری دارند.

مهم‌ترین عوامل تهدیدکننده اقیانوس‌ها را بشناسید

موضوع فوق و اهمیت گرمایش زمین و ماهیگیری بیش ازحد، به این معنی نیست که پلاستیک یک مسئله مهم نیست. آلودگی پلاستیکی به خاص در بعضی از نقاط دنیا و به طور خاص در کشورهای درحال توسعه زیاد بوده و آلودگی های تولیدشده در این مناطق وارد سیستم های بزرگ اقیانوس ها شده است و درنهایت به وسیله جریان های اقیانوس در همه جا پخش و گسترده می شوند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که میکرو پلاستیک ها یا همان قطعات کوچک و بسیار ریز پلاستیک که براثر خرد شدن قطعات پلاستیکی بزرگ تر به وجود می آید، وارد زنجیره غذایی حیوانات و جانوران دریایی شده است و حتی ممکن است جهت منابع غذایی انسان ها نیز خطرآفرین شود.

پاک سازی اقیانوس

به باور دانشمندان، در حال حاضر سه عنوان گرمایش زمین، ماهیگیری و صید بیش‌ازحد و آلودگی پلاستیکی، مهم‌ترین عوامل تهدیدکننده اقیانوس‌ها هستند که آلودگی پلاستیکی نس

یکی از دلایلی که نشان می دهد توجه به آلودگی پلاستیکی به نسبت سایر موارد تهدیدکننده دریاها مهم تر محسوب می شود، این عنوان است که پاک سازی اقیانوس ها نیازمند فناوری های مدرن بوده و علی رغم گرمایش و ماهی گری بیش ازحد، به واسطه وضع قوانین حمایتی، قابل کنترل نیست.

پاک سازی اقیانوس به کمک راه حل های فنی پیشرفته امکان پذیر بوده و دانشمندان پیشنهاد می کنند با استفاده از موانعی به طول ۶۰۰ متر که به صورت شناور شدن در مسیر جریان های اقیانوسی قرار می گیرند، پلاستیک ها جمع آوری شده است و وارد اکوسیستم نشوند.

این ایده در سال های اخیر به وسیله یک دانش آموز ۱۹ ساله ارائه شده است که البته انتقادات گسترده ای ازجمله احتمال عدم کارایی این طرح و یا وجود خطر نشت آلودگی زیاد به دریاها به آن واردشده است.

مهم‌ترین عوامل تهدیدکننده اقیانوس‌ها را بشناسید

تاکنون ایده های متعددی جهت جلوگیری از آلودگی پلاستیکی در محیط زیست، ارائه شده است است که از آن جمله می توان به محدودیت تولید و استفاده از بطری های پلاستیکی، ممنوعیت مصرف نی های پلاستیکی و حمایت و گسترش از بطری های تصفیه کننده آب اشاره کرد. علی رغم همه این موارد، ساختن فرهنگ جهانی و عوض کردن رفتارهای فردی ازجمله دور نیانداختن پلاستیک در محیط زیست و جمع آوری زباله ها در کنار اعمال سیاست های حمایتی و بازدارنده در سطح جهانی می تواند بسیار مؤثر باشد.

تأکید بر تأثیر بصری آلودگی پلاستیک و نازیبا شدن دریاها و سواحل در کنار پررنگ کردن منافع عمومی در این حوزه می تواند دیگر راهکار اساسی به شمار رود. در بسیاری از کشورها، پاک کردن مناطق ساحلی به طور منظم رخ می دهد و خوشبختانه این ایده به سرعت در حال محبوب شدن است.

به باور دانشمندان، در حال حاضر سه عنوان گرمایش زمین، ماهیگیری و صید بیش‌ازحد و آلودگی پلاستیکی، مهم‌ترین عوامل تهدیدکننده اقیانوس‌ها هستند که آلودگی پلاستیکی نس

اندیشه بین المللی، عملکرد منطقه ای

فعالان محیط زیست امیدوارند با استفاده گسترده و جهانی از ابزارهای مجازی و شبکه های اجتماعی، موفق به تشکیل گروه های حافظ محیط زیست شوند که در سطح محلی با این آلودگی مبارزه می کنند. این شبکه ها نیاز به کارها و انگیزه هایی فراتر از معرفی بطری های تصفیه آب و تمییز کردن مناطق ساحلی و فاضلاب های سواحل یا رودخانه دارند تا با بهره گیری از این مؤلفه ها، گروه های متفاوت و افراد علاقه مند در جامعه را جنبش و جذب کنند.

در سیاست گذاری های این حوزه باید به گونه ای عمل شود که خرده فروشان محلی، خود را در این مسئله ذینفع دانسته و جهت نمونه می توان طرح هایی مانند خریداری بطری های پلاستیکی و مواد قابل بازیافت را به آن ها ارائه کرد. این عنوان می تواند گسترده تر از بطری ها بوده و حتی مشمول بر ممنوعیت فروش ظروف یک بارمصرف پلاستیکی و کیسه های نایلونی در مناطق ساحلی و مجاور رودها شود. جهت نمونه، دولت بریتانیا متعهد شده است طی برنامه ای ۲۵ ساله و تا سال ۲۰۴۲، این طرح را عملی کند.

مهم‌ترین عوامل تهدیدکننده اقیانوس‌ها را بشناسید

به باور کارشناسان، بسته بندی های غیرضروری باید فوراً قابل بازیافت شوند و برنامه های انگیزشی بازیافت، مانند پرداخت هزینه های بازیافتی، باید سریعاً فراتر از روش های استفاده شده است به وسیله خرده فروشان محلی معرفی و اجرا شوند.

از سوی دیگر، راه حل های مبتنی بر فناوری می تواند و باید بخشی از رویکرد ما نسبت به پرسشها زیست محیطی، یعنی آلودگی پلاستیک یا تغییرات آب و هوایی باشد. البته تأکید می شود که این عنوان فقط می توانند بخشی از یک راه حل باشند.

واژه های کلیدی: آلودگی | آلودگی | اقیانوس | پلاستیک | استفاده | اقیانوس | پلاستیک | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz